Kthehu lart

Rama publikon projektin e një aksi shumë të rëndësishëm rrugor

Rama publikon projektin e një aksi shumë të rëndësishëm rrugor GazetaExpress

Kryeministri Edi Rama publikoi sot projektin e rrugës Shëngjin – Velipojë.

Ai shkruan se ky aks panoramik do të shkurtojë me një orë lidhjen e këtyre zonave bregdetare

“MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje të projektit të rrugës së shumëpritur turistike prej dekadash, Shëngjin-Velipojë, një aks panoramik që shkurton më shumë se një orë lidhjen mes tyre, hap perspektivën e zhvillimit të turizmit elitar, rrit ekonominë e punësimin në krejt zonën, ju uroj një ditë të bukur”, shkruan Rama./Gazeta Express

    Data: 14 Qershor 2018 08:58
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera