Kthehu lart

Një tjetër godinë prishet në zonën e Astirit

Një tjetër godinë prishet në zonën e Astirit GazetaExpress

Inspektorati i Mbrojtjes së Territorit i Bashkisë së Tiranës ka prishur këtë të enjte një tjetër godinë në zonën e Astirit për hir të hapjes së rrugës për projektin e Unazës së Madhe.

 Operacioni për prishjen e kësaj godine me tre kate nisi në orët e para të ditës së sotme dhe është dashur ndërhyrja e mjeteve të rënda për shembjen e banesës.

Godina është boshatirus fillimisht nga orenditë dhe sendet e banorëve dhe më pas është hedhur në tokë./Express

    Data: 13 Dhjetor 2018 16:35
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera