Kthehu lart

Ndahet nga jeta ish- kreu i PD-së në Tiranë

Ndahet nga jeta ish- kreu i PD-së në Tiranë GazetaExpress

Është ndarë nga jeta pas një sëmundje të rëndë Perikli Dhales.

Ish-lojtar i njohur i Tiranës, por edhe ish-kryetar i PD, njësia 8 në kryeqytet.

Ish-përgjegjës i Sektorit të Marrëdhënieve me Median në Bashkinë e Tiranës, Ervis Haxho publikon lajmin për ndarjen nga jeta.

 Ai njofton se ceremonia mortore mbahet sot në orën 17:00, në varrezat e Tufinës.

Postimi i Ervis Xhakos:

Miq! Ju njoftoi se, pas nje semundje te rende dhe teper akute u nda nga jeta, PERIKLI DHALES, futbollisti dhe kampioni i klubit Tirona, por dhe ish-Kryetar i PD njesia 8!

Varrimi behet sot, e Enjte, ora 17:00 ne varrezat e Tufines.

Ngushellime te sinqerta bashkeshortes se tij Donika dhe dy djemve Frenklit & Hertit! Te qofte dheu i lehte e u prehsh ne paqe, Pere!

    Data: 14 Qershor 2018 09:40
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera