Kthehu lart

Masakra e pyjeve në Shqipëri vazhdon

Masakra e pyjeve në Shqipëri vazhdon GazetaExpress

Masakra e pyjeve të vendit tonë vazhdon.

Në redaksinë e Top Channel ka ardhur një tjetër denoncim me pamjet e shkatërrimit. Pamjet janë marrë pranë aksit rrugor Lumë Bardhë – Marpjetra, në Bashkinë Fushë-Arrëz.

Ditët e ftohta dhe kërkesa e shtuar për dru zjarri duket se ka shtuar keqpërdorimet edhe në këtë pjesë të Shqipërisë, me një sipërfaqe të konsiderueshme pyjore.

    Data: 13 Dhjetor 2018 17:10
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera