Kthehu lart

I dogjën 2 makina në Vlorë, Berisha: Pas policit fshihet droga

I dogjën 2 makina në Vlorë, Berisha: Pas policit fshihet droga GazetaExpress

Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan për rastet e djegieve të makinave në qytetin e Vlorës.

Sipas ish- kreut të ekzekutivit shqiptar, në dy raste u është vënë flaka mjeteve të një polici të Delta Forcës.

Madje ai aludon se ato kanë lidhje me trafikun e drogës.

“Prapa djegies se dy makinave ne Vlore, chercher la drogue (kerkoni drogen). Narkopolici eshte pronari!”, shkruan Berisha.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje zoti Sali berisha . un qe te shkruaj jam nje koleg i ermelind abazi polic i delta forc te cilit iu dogjen dy makina luksoze me cilindrat te madhe ne qytetin e vlores diten e premte ne dark von. Zotria ne fjal ne vitin 2013-2014 ka qen me nderhyrjen ne fshatin lazarat dhe ka kryer trasporte me makinen e tij personale per te nxier ashashin nga lazarati dhe per tua cuar trafikantve ne destinacion te sigurt duke perfituar nga detyra e policis. nderko ne kte vit ka ndertuar dhe nje hotel 5 kac ne dhermi ka dhe nje supermarket ne emer te babait ne dhermi duke siguruar pastrimin e lekve.

Ne vitin 2015-2016 duke perfituar si shofer i fugonit delta forc ka kryer trasporte brenda qytetit dhe zonave per rreth duke ua cuar deri ne breg te detit ku i priste gomonia dhe e ngarkonin dhe e nisnin ne itali. esh i implikuar me shum trafikant te medhenj ne qytetin e vlores dhe fierit. si ka mundsi qe zotria ne fjal brenda vitit nderton 1 hotel luksoz ne dhermi dhe blen 2 makina luksoze ? ndersa ne te tjeret me te njejten rrog nuk harrim te bleim nje shpi per te fjetur jemi akoma me qira ? dhe populli vuan per bukun e gojes ? ju lutem ngrini zerin tuaj si opozit se te ju kemi besim . ju lutem me mbani anonim se sdua te humbas vendin e punes . faleminderit”/Gazeta Express

    Data: 17 Prill 2018 14:56
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera