Kthehu lart

“Harrojeni” plazhin edhe sot, bien temperaturat në Shqipëri

“Harrojeni” plazhin edhe sot, bien temperaturat në Shqipëri GazetaExpress

Mbi territorin e Shqipërisë sot do ketë kthjellime dhe vranësira kalimtare deri në mesditë kur vranësirat fuqizohen në zonat Lindore duke sjellë shira të përkohshëm.

Pasdite dhe gjatë natës, kthjellimet me vranësira kalimtare rikthehen në të gjithë territorin shqiptar.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në orët e mëngjesit dhe mesditës duke variuar nga 13 në 32°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare, me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perëndimor duke ruajtur në det dallgëzimin deri 2 ballë.

    Data: 14 Qershor 2018 09:39
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera