Kthehu lart

Drogë nga Shqipëria për në Greqi, dy në pranga

Drogë nga Shqipëria për në Greqi, dy në pranga GazetaExpress

Policia greke ka vënën në pranga ditën e sotme një shqiptar edhe një greke, të cilët janë kapur me një sasi të madhe droge.

Droga është zbuluar në nj makinë, e cila po vinte nga nga kufiri i gjelbër, ku brenda saj kishte më shumë se 147 kg kanabis sativa.

Policia greke mundi që të ndalonte makinë, në Vergina, Imathia në rrugën “Egnatia”, ku në pranga u vu drejtuesi i makinës, një grek, si dhe një shqiptar i moshës 35 vjeç, i cili kishte porositur drogën.

/GazetaExpress/ 

    Data: 17 Prill 2018 14:27
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera