Kthehu lart

Arian Çani: Rreth Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla

Arian Çani: Rreth Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla GazetaExpress

Godina ekzistuese e Teatrit Kombëtar do të shembet për t’u rindërtuar, gazetari Arian Çani është shprehur skeptik me një projekt të tillë me arsyen se rreth tij do të ndërtohen kulla.

“Rreth teatrit do të prishen të gjitha godinat për të ndërtuar kulla, janë shumë metra katrorë. Atje do të ndërtohet”,-deklaron Çani.

Ai theksoi se artistët janë të shqetësuar, pasi po shohin se një biznesmen është duke ardhur vërdallë për të blerë prona dhe ndjehen të frikësuar.

    Data: 14 Shkurt 2018 23:24
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera