U vodhën armë në bazën e Pashalimanit, ushtaraku roje: Lëviza se kisha ftohtë!


12/01/2019

Policia ka siguruar edhe kamerat e bazës ushtarake, por nuk ka mundur të identifikojë autorët për shkak se depoja ku ruheshin armët nuk monitorohej.

Një prej ushtarakëve që bënte roje është shprehur:

Lëviza nga vendi i punës pasi kisha ftohtë, u largova për të shkuar në një vend me ngrohje.

Në lidhje me ngjarjen në fjalë, ku u vodhën disa armë, janë shoqëruar 5 ushtarak

Familjarët e të shoqëruarve u shprehën të shqetësuar:

Po i trajtojnë sikur janë kriminelë. S’po na lënë të takojmë të afërmit tanë.”

Dje u raportua se në këtë bazë u vodhën 3 automatikë dhe municione të tjera nga baza ushtarake. Aktualisht policia po pyet të gjithë ushtarakët qe kanë qenë në punë atë natë në këtë repart ushtarak.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart