Masakra e pyjeve në Shqipëri vazhdon


13/12/2018

Në redaksinë e Top Channel ka ardhur një tjetër denoncim me pamjet e shkatërrimit. Pamjet janë marrë pranë aksit rrugor Lumë Bardhë – Marpjetra, në Bashkinë Fushë-Arrëz.

Ditët e ftohta dhe kërkesa e shtuar për dru zjarri duket se ka shtuar keqpërdorimet edhe në këtë pjesë të Shqipërisë, me një sipërfaqe të konsiderueshme pyjore.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart