Djali i Sorosit sërish në Shqipëri, miku i Ramës viziton bunkerin e Enver Hoxhës


10/01/2019

Ndërsa vitet e fundit gjatë qeverisjes së Ramës, në Shqipëri ka ardhur disa herë djali i filantropit George Soros, Alexandri.

Vizita e fundit e tij në Tiranë është bërë ditët e para të vitit të ri, ndërsa ai vetë ka ndarë foto nga vizita në në Bunk’Art 1, ish-bunkerin antiatomik të Diktaturës që ndodhet pranë teleferikut në Dajt.

“Vizita ime në një nga muzeumet më magjepsëse që unë kam qenë. Një vend që gjithkush që interesohet për artin dhe historinë duhet ta shohë” , shkruan Alexander Soros.

Ndërsa “interesant” është fakti se postim është rishpërndarë më pas edhe nga kreu i bashkisë Tiranë, Veliaj./Express

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart