Kthehu lart

Nimic: Si duket çështja rreth kontesit të emrit po i vjen fundi

Nimic: Si duket çështja rreth kontesit të emrit po i vjen fundi GazetaExpress

Ndërmjetësi i KB-së në bisedimet për emrin, Methju Nimiç deklaroi se zgjidhja e kontestit për emrin është në sipërfaqe me çka do t’i jepet fund kontestit 27-vjeçar midis Greqisë dhe Maqedonisë.

“Ka shpresa të mëdha se ky proces po lëvizë në drejtim pozitiv”, deklaroi sonte në Nju-Jork, Nimiç pas bisedimeve me përfaqësuesit e të dyja vendeve, Vasko Naumovski dhe Ademantios Vasilakis.

    Data: 17 Janar 2018 18:47
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera