Kthehu lart

Meta: Ikja e Gruevskit është pranim i fajit

Meta: Ikja e Gruevskit është pranim i fajit GazetaExpress

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta mori pjesë në emisionin “Open” të televizionit shqiptar Top Channel, ku edhe pse i përmbajtur, megjithatë e komentoi lajmin për ikjen e ish-kryeministrit të Maqedonisë, Nikolla Gruevski në Hungari, duke kaluar nga Shqipëria.

Meta u shpreh se kalimi i Gruevskit përmes Shqipërisë është një çështje që i përket autoriteteve përgjegjëse në Shqipëri, duke shtuar se në një mënyrë largimi i Gruevskit nga Maqedonia është pranim i fajit nga ana e tij.

“Janë çështje që autoritetet përgjegjëse duhet të merren. Por unë them se largimi i tij nga vendi është një tregues dobësie, pasi pa ndërhyrë në çështjen në fjalë. Shmangia nga drejtësia është e papranueshme dhe në një mënyrë është një pranim i fajësisë”, tha Meta. 

    Data: 16 Nentor 2018 10:41
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera