Kthehu lart

Ish deputetja e LSDM-së mban fjalim në protestat ku u shanë shqiptarët

Ish deputetja e LSDM-së mban fjalim në protestat ku u shanë shqiptarët GazetaExpress

Ish deputetja e LSDM-së, Solza Gërçeva, e cila “tradhtoi” partinë dhe nuk respektoi bojkotin e Parlamentit pas zgjedhjeve të vitit 2014 që LSDM i konsideronte të falsifikuara, ka marrë pjesë në tubimin para Parlamentit kundër marrëveshjes Maqedoni-Greqi për emrin, ku pati edhe shumë sharje e ofendime ndaj shqiptarëve.

Pas zgjedhjeve të vitit 2014 ajo kaloi deputete e pavarur, kurse tani udhëheqë një parti minore, që tani ekstremisht është kundër politikave të LSDM-së dhe kryeministrit Zaev, të cilët i akuzon për “tradhti” ndaj Maqedonisë./Express/

    Data: 14 Qershor 2018 14:54
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera