Kthehu lart

Del në ankand Mercedesi i Gruevskit, ja sa do të jetë çmimi

Del në ankand Mercedesi i Gruevskit, ja sa do të jetë çmimi GazetaExpress

Zëdhënësi i Qeverisë Mile Boshnjakovski ka thënë se është sjell vendim se çka duhet të bëhet me Mercedesin të cilën e kishte blerë qeveria e mëparshme në krye me Nikolla Gruevskin.

“Simboli i shpenzimeve jo transparente që kishte bërë qeveria e mëparshme, Mercedesi, është sjell vendim që të shkoj në aknand publik dhe vlerën e saj e dini. Çmimi fillestar është 230 mijë euro, ankandi do të zhvillohet në rrugë elektronike në periudhën që vijon. Vendimi është sjell”, ka thënë Boshnjakovski, njofton Medial.mk./Gazeta Express/

    Data: 14 Shkurt 2018 14:25
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera