Shekerinska: Në ARM ka interes për pjesëmarrje në misione të tjera ushtarake


13/02/2019

Mundësinë e tillë e para e pati ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinksa e cila sot dhe nesër merr pjesë në Këshillin Veriatlantik të NATO-s, ndërsa paradite pati edhe takim me sekretarin e përgjithshëm të Aleancës, Jens Stoltenberg.

Shekerinsa në një intervistë për MIA-n, të bërë në selinë e NATO-s në Bruksel, të cilën do ta publikojmë të plotë gjatë ditës në vijim ka folur për proceset e ratifikimit të Protokollit inkuadrues për anëtarësim në NATO, për reformat e pritshme në terrenin vendor, për kapacitetet e armatës dhe pjesëmarrjes të ushtarëve tanë në misionet e huaja.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart