Konjufca tregon se kush janë dy personat që kanë themeluar Vetëvendosjen


20/09/2018

“ Themelues të Vetëvendosjes janë Albin Kurti  e Liburn Aliu. Kurti e ka thirrë Aliun pasi edhe kanë qenë shok me herët. Tani ne tjerët kemi shku më vonë aty”, ka thënë Konjufca.

Ai thotë se së më vonë Vetëvendosje është shndërruar në parti, dhe kjo sipas tij, ka qenë ide e Albin Kurtit.

“ Shndërrimi i Lëvizës Vetëvendosje në parti politike ishte ide e Albinit”.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart