Prokuroria serbe thotë se Vuçiq dhe Bërnabiq janë kërcënuar me vdekje, nisin hetimet


18/10/2018

Zyra për krime pranë Prokurorisë, i kanë kërkuar policisë serbe që të fillojë grumbullimin e fakteve lidhur me këto kërcënime me vdekje ndaj dy krerëve të shtetit serb.

Këtë për ‘Tanjug’ e ka konfirmuar zëdhënësja e Prokurorisë në Beograd, Tatjana Sekuliç.

Kërcënimet e deputetit serb janë publikuar në Youtube, kur Srdjan Nogo, dëgjohet të thotë se ka informacione se kryeministrja serbe e ka nënshkruar marrëveshjen e Dublinit për refugjatët, dhe nëse e ka bërë një gjë të tillë atëherë ‘ajo së bashku me presidentin Aleksander Vuçiq duhet të varen së bashku”. /GazetaExpress/

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart