Hoxhaj: Ushtria e Kosovës gati t’u shërbejë të gjithëve


13/12/2018

“Duke synuar t’i shërbejë të gjithë njerëzve në mënyrë të barabartë në Kosovë, tani është koha për të kaluar në Forcat e Armatosura”, shkruan Hoxhaj në Twitter, transmeton Express.

Ai shtoi së bërja e ushtrisë së Kosovës është hap drejt Ballkanit më paqësor dhe më të qëndrueshëm.

Ndryshe, nesër në Kuvendin e Kosovës do të votohet për transformimin e FSK-së në ushtri. Themelimi i ushtrisë po përkrahet fuqishëm nga Amerika.

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart