Kthehu lart

Prodhohen mbathjet që nuk kanë nevojë të lahen për javë të tëra

Prodhohen mbathjet që nuk kanë nevojë të lahen për javë të tëra GazetaExpress

Një kompani daneze ka krijuar mbathje që mund të mbahen veshur me javë të tëra, pa qenë nevoja që të lahen.

Organic Basics ka përdorur materiale që përdor edhe NASA për këto mbathje. Këto materiale janë antimikrobe dhe thuhet se mund të vrasin 99,9% të baktereve, transmeton tch.

Këto mbathje përshkruhen si “të durueshme, të rehatshme dhe që nuk mbajnë erë”.              

    Data: 15 Maj 2018 12:51
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera