Kthehu lart

Zbulohet “e bukura dhe bisha” më luksoze në botë

Zbulohet “e bukura dhe bisha” më luksoze në botë GazetaExpress

Me qëllim që të bëhet lidere në segmentin e automjeteve luksoze, në të cilat janë edhe “shtëpitë në rrota” (Motorhomes), kompania India’s Pinnacle Specialty Vehicles ka zbuluar modelin e saj të ri më luksoz në botë – Finetza, një automjet për kamping të cilin nuk e kemi parë As në Amerikë e as në Evropë.

Finetza vjen me një pamje mjaft të fuqishme, në formë të kubit – gjë që duket si një dizajn standard, transmeton Koha.net. Po ashtu, kjo “shtëpi në rrota” është më e fuqishme në segmentin e RV-ve (Recreational Vehicle).

Megjithatë, interieri i saj ofron një ndjenjë të rehatisë dhe relaksit si dhe është dizajnuar si shtëpia më luksoze që mund ta imagjinoni.


Gjithashtu, Finetza cilësohet si “shtëpia në rrota” e parë e kompanisë India’s Pinnacle Specialty Vehicles.


Me fjalë të tjera, Finetza është një “shtëpi në rrota” (Motorhome) e cila në vete ngërthen “të bukurën dhe bishën” në një trup.


    Data: 01 Prill 2018 21:17
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera