Kthehu lart

WhatsApp bën një ndryshim që s'do t'ju pëlqejë përdoruesve

WhatsApp bën një ndryshim që s'do t'ju pëlqejë përdoruesve GazetaExpress

“Whatsapp” ka sjellë shumë ndryshime së fundmi, duke filluar nga “sticker” e deri te video-telefonata në grup.

Aplikacioni që sot shënon rreth 1.5 miliardë përdorues, tashmë pritet të shfaqë reklamat e personalizuara në “statuset” tona.

Instagram dhe Facebook kanë kohë që kanë pranuar reklamat, por me sa duket nuk do të shpëtojmë nga ky fakt as nga aplikacioni jonë i preferuar “Whatsapp”. 

Bashkëthemeluesi Brian Acton, nuk ra dakord me ndryshimet e fundit mbi “ Whatsapp” gjë që solli dhe largimin e tij nga kompania.

    Data: 01 Janar 2019 18:59
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera