Kthehu lart

Porsche, revolucion me Mission E

Porsche, revolucion me Mission E GazetaExpress

Porsche po i jep dorën e fundit modelit të tij më radikal në 87 vite histori të markës.

Mission E do të jetë vetura e parë tërësisht elektrike e Porsches dhe do të shërbejë si shembull për automjetet e së ardhmes që do të prodhojë kjo markë e famshme.

Porsche Mission E do të prezantohet në fillim të vitit të ardhshëm, ndërsa klientët mund ta kenë në garazh në fund të vitit 2019.

Mësohet se kjo veturë shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë e arrin për 3,5 sekonda, ndërsa atë maksimale deri në 250 km/h.


    Data: 23 Prill 2018 19:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera