Kthehu lart

Një super Mercedes AMG C63 prezantohet në New York

Një super Mercedes AMG C63 prezantohet në New York GazetaExpress

Mercedes Benz ka prezantuar versionin sportiv të S-Classit, AMG C63 i cili ka motorin 4.0 litërsh bi-turbo V8 me dy versione, njëri me 469 kuaj fuqi(C63) apo 503 kuaj fuqi(C 63 S).

Mercedes Benz S-Class AMG C 63 S saloon shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë e arrin për 4 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale e ka të limituar në 290 kilometra në orë, transmeton koha.net.

Shefi i AMG, Tobias Moers ka thënë: “C-Class AMG është modeli ynë më i shitur në seritë tona dhe për këtë arsye ai është një faktor kyç në suksesin e kompanisë sonë”. 


    Data: 29 Mars 2018 03:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera