Kthehu lart

Gjenerata e re e Toyota 86 debuton më 2021

Gjenerata e re e Toyota 86 debuton më 2021 GazetaExpress

Toyota dhe Subaru janë shprehur të hapura për gjeneratën e re të binjakëve 86 dhe BRZ, ndërsa tani një raportim i ri ka nxjerrë në pah se çka pritet nga veturat e reja sportive.

Detaji kryesor është se motori 2.0-litërsh do të zëvendësohet me një më të fuqishëm 2.4-litërsh. Sipas “The Japan Times”, modeli do të jetë më i ulët se gjenerata e kaluar.

Nuk dihet akoma për fuqinë e Toyotas 86 të ri, por pritet që ai të ketë rreth 260 kuajfuqi.

Sipas raportimit, modeli do të debutojë më 2021.

    Data: 06 Prill 2018 03:19
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera