Dalin rezultatet e testimeve, këta janë celularët më të mirë për vitin 2019


10/02/2019

Për të sjellë renditjen, laboratori është bazuar te disa kritere e kategori të ndryshme dhe ka përdorur rreth 1500 foto dhe nga dy orë video të marra nga secila pajisje e testuar.

Kështu, bazuar në rezultatet e nxjerra nga laboratori, këto janë 10 smartfonët më të mirë të vitit 2019.

1-Samsung galaxy note 9 – 92 pikë

2- Xiaomi Mi Mix 3 – 83 pikë

3-iPhone Xs Max — 81 pikë

4-Samsung Galaxy S9 Plus – 81 pikë

5-Google Pixel 2 — 80 pikë

6- iPhone X — 74 pikë

7-Huawei Mate 20 Pro — 73 pikë

8- Samsung Galaxy S8 — 71 pikë

9-Huawei P20 Pro — 67 pikë

10- Meitu V6 — 58 pikë

Te fundit nga kategoria


Kthehu lart