Kthehu lart

Vjen reagimi i Realit pas shortit me Atleticon

Vjen reagimi i Realit pas shortit me Atleticon GazetaExpress

Përfaqësuesi i Real Madridit në shortin e Ligës së Kampionëve, Emilio Butragueno, ka thënë se përballja me Atletico Madridin do të jetë e vështirë, por sipas tij, “Mbretërit” synojnë finalen.

“Kjo është hera e katërt me radhë që përballemi me ta. Në ndeshjen e parë duhet të luajmë mirë sepse e dimë se Atletico Madridi është shumë e papërshtatshme si vendas. Kanë mbrojtje të fortë, do të jetë e vështirë për dy ekipet”, ka thënë Butragueno pas shortit.

“Ne do të luajmë për finale. Le të themi që është gara jonë e pëlqyer dhe do të tentojmë të luajmë në nivelin më të lartë për t’i bërë të lumtur fansat. Do të luajmë kundër një ekipi të mirë. Ky është futbolli, çdo gjë është e paparashikueshme”.

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 21 Prill 2017 13:28
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Paulinho shënon sërish për Barcelonën

   Paulinho shënon sërish për Barcelonën 0

  Të tjera

  • Penallti për Bayernin

   Penallti për Bayernin 0

  • “Hysaj në Juventus, Real ose PSG”

   “Hysaj në Juventus, Real ose PSG” 0