Kthehu lart

UEFA vendos për gjestin e turpshëm të Higuainit ndaj tifozëve të Barcelonës (Video)

UEFA vendos për gjestin e turpshëm të Higuainit ndaj tifozëve të Barcelonës (Video) GazetaExpress

UEFA nuk do ta dënojë Higuainin për veprimin që bëri ndaj tifozëve të Barcelonës, pasi ka konfirmuar se nuk ka nisur asnjë procedurë disiplinore.

Ylli i Juventusit, Gonzalo Higuain, ka shmangur veprimet disiplinore nga UEFA për gjestin e tij ndaj fansave të Barcelonës të martën në Ligën e Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Ish-futbollisti i Real Madridit i kishte drejtuar gishtin e mesëm fansave në “Camp Nou” dhe rrezikonte dënimin nga UEFA, por një gjë e tillë është mohuar nga institucioni më i madh i futbollit në Evropë.

UEFA ka konfirmuar se nuk ka nisur asnjë procedurë disiplinore për ndeshjen Barcelona – Juventus, ku triumfuan spanjollët 3:0. /Gazeta Express/


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Shtator 2017 17:30
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera