Kthehu lart

​Tifozët e Gjermanisë zgjedhin formacionin për botëror

​Tifozët e Gjermanisë zgjedhin formacionin për botëror GazetaExpress

Tifozët e Gjermanisë kanë përzgjedhur 11 lojtarët të cilët duhet të luajnë në Kupën e Botës Rusia 2018

Gjermania ishte një nga kombëtaret e para që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, ku do të tentojë të mbrojë titullin kampion.

Trajneri Joachim Low do ta ketë shumë të vështirë të përzgjedh formacionin e parë, për shkak të zgjedhjeve të shumta që ka.

Por, atij në ndihmë i kanë dalë tifozët, të cilët kanë përzgjedhur 11’ën më të mirë të Gjermanisë, e cila duhet të luajë në Rusi.

800 mijë votues të Bild kanë vendosur kështu:

Neuer (Bayern, 88%) – Kimmich (Bayern, 24%), Hummels (Bayern, 24%), Boateng (Bayern, 23%), Hector (Colonia, 12%) – Goretzka (Schalke, 8%), Kroos (Real Madrid, 16%) – Sané (Manchester City, 10%), Müller (Bayern, 12%), Draxler (PSG, 7%) – y Werner (RB Leipzig, 13%).

Rezervistët:

Portierët: Ter Stegen (Barcelona, 10%) y Trapp (PSG, 2%).

Mbrojtësit: Sule (Bayern, 4%), Halstenberg (RB Leipzig, 4%), Rudiger (Chelsea, 2%), Howedes (Juventus, 2%), Plattenhardt (Hertha Berlín, 2%), Musfafi (Arsenal, 1%) y Ginter (Gladbach, 1%).

Mesfushorët dhe Sulmuesit: Reus (Dortmund, 6%), Khedira (Juventus, 5%), Gundogan (Manchester City, 5%), Özil (Arsenal, 4%), Götze (Dortmund, 4%), Rudy (Bayern, 4%), Wagner (Hoffenheim, 3%), Emre Can (Liverpool, 2%), Stindl (Gladbach, 1%), Mario Gómez (Wolfsburgo, 1%) y Brandt (Leverkusen, 1%). /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Nentor 2017 23:55
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera