Kthehu lart

“Rusia 2018”, Granit Xhaka në mesin e më të mirëve

“Rusia 2018”, Granit Xhaka në mesin e më të mirëve GazetaExpress

.

Xhaka është lojtari i katër që ka bërë më së shumti pasime në ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Rusia 2018”.

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka, është në mesin e lojtarëve që me më së shumti pasime në ndeshjet kualifikuese të Botërorit “Rusia 2018”, bën të ditur faqja për histori dhe statistika, “Opta”, transmeton Gazeta Express.

Toni Kroos i Real Madridit është lojtari që ka kompletuar më së shumti pasime (826 pasime), i ndjekur nga i riu i talentuar i Gjermanisë dhe Bayern Munich, Joshua Kimmich me 818 pasime, kurse Xhaka renditet i katërti me 806 pasime, përcjell Gazeta Express.

- Kroos (826 pasime)

- Kimmich (818 pasime)

- Busquets (809 pasime)

- Granit Xhaka (806 pasime)

- Henderson (761 pasime)

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Tetor 2017 07:45
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera