Kthehu lart

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve.

Ronaldo synon edhe një rekord tjetër në Ligë të Kampionëve. GazetaExpress

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, mbrëmë theu edhe një rekord tjetër duke u bërë futbollisti i parë në histori që shënon gol në të gjitha gjashtë ndeshjet e fazës grupore të Ligës së Kampionëve, në fitoren e kamionit aktual 3-2 ndaj Borussia Dortmundit.

Tani, ylli rekord thyes i Real Madridit synon ta fitojë titullin e tretë më radhë të Ligës së Kampionëve, transmeton Express.

“Shpresojmë se do ta fitojmë përsëri Ligën e Kampionëve”, ka thënë Ronaldo.

Ai ka theksuar se ka qenë shumë më rëndësi për Real Madridin ta kalojë fazën grupore.

“Synimi ynë është ta fitojmë Ligën e Kampionëve”, ka shtuar ai. /Express/  

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2017 12:00
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera