Kthehu lart

Real Madrid “egjeli” i Barcelonës (Foto)

Real Madrid “egjeli” i Barcelonës (Foto) GazetaExpress

Real Madridi e ka mposhtur pesë herë Barcelonën në Superkupën e Spanjës

Barcelona dhe Real Madridi, të dielën, do të përballen në “Camp Nou” për “El Clasicon” e parë të këtij sezoni, teksa sfida kthyese zhvillohet tre ditë më pas në “Santiago Bernabeu”.

Këto dy skuadra janë përballur gjashtë herë deri më tani për këtë trofe, shkruan e përditshmja madrilene, AS.

Besoni ose jo, nga gjatë takime Barcelona ka arritur që vetëm një herë ta fitoj Superkuën e Spanjës, në vitin 2011, përcjell Express.

Kurse, pesë finalet e Superkupës, në vitet 1988, 1990, 1993.1997 dhe 2012, i ka fituar Real Madridi. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Gusht 2017 11:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera