Kthehu lart

​Rally, Ogier kampion bote, Neuville nënkampion

​Rally, Ogier kampion bote, Neuville nënkampion GazetaExpress

Botërori i Rallyt për vitin 2017 është mbyllur me suksesin e Thierry Neuville, i cili i jep fund sezonit me triumfin e tij në Australi

Një fitore që përkon më të katërtin sukses për këtë vit, edhe pse në kampionat për të u rezervua vetëm vendi i dytë.

Në krye qëndron Ogier, i cili garën Down Under e mbylli në vendin e katërt. Në podium së bashku me belgun e Hyundait u ngjit dhe estonezi Ott Tanak, transmeton Supersport.

Ndërkohë për zelandezin Paddon u rezervua vendi i tretë. Fundi i hidhur për Latvalan, i cili dukej se do ta mbyllte garën në vendin e dytë, por nuk ndodhi kështu, pasi u përplas me Toyotën në xhiron e fundit. Moment ky që e detyroi atë të tërhiqej nga gara. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Nentor 2017 17:10
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • De Bruyne shënon supergol nga gjuajtja e lirë

   De Bruyne shënon supergol nga gjuajtja e lirë 0

  Të tjera

  • Formacionet zyrtare: Swansea – City

   Formacionet zyrtare: Swansea – City 0

  • Bale shënon me prekjen e parë

   Bale shënon me prekjen e parë 0