Kthehu lart

PSG godet sërish, transferon Mbappen për 200 milionë euro (Foto)

PSG godet sërish, transferon Mbappen për 200 milionë euro (Foto) GazetaExpress

Kylian Mbappe pritet që të transferohet në Paris Saint-Germain gjatë kësaj vere për 200 milionë euro

Drejtuesit e Paris Saint-Germain nuk po kursejnë aspak për ta përforcuar skuadrën. Pas Neymarit, të cilin e transferuan nga Barcelona për 222 milionë euro, klubi nga Parisi ka gati befasinë e radhës.

 Sipas tabloidit britanik, The Times, Paris Saint-Germain ka arritur marrëveshje me Monacon për transferimin e Kylian Mbappes për 200 milionë euro, përcjell Express.

Por, kjo shifër mund të rritet mbi 220 milionë euro, pasi Monaco do të ketë bonuset tjera varësisht nga përformanca e Mbappes në Paris.

Kështu, Paris Saint-Germain ka mposhtur konkurrencën e Real Madridit dhe Manchester Cityt për yllin e ri të Francës. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 13 Gusht 2017 09:29
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera