Kthehu lart

Një natë kampionësh në Tiranë, mundësuar nga Heineken!

Një natë kampionësh në Tiranë, mundësuar nga Heineken! GazetaExpress E premte, 21 Prill 2017 16:16

Të enjten, 20 Prill, Tirana ka patur mundësinë të ketë më pranë se kurrë, një nga kampionët e futbollit evropian dhe botëror, francezin David Trezeguet, i quajtur me admirim nga fansat si “Trezegol”, i ftuar nga Heineken, Sponsor zyrtar I Uefa Champions League.

Trezeguest pati një takimi miqësor me gazetarët e sportit në Shqipëri tek “The Plaza Tirana” Hotel, ku ju përgjigj pyetjeve të tyre, dha dhurata me autografe si dhe bëri foto me gjithë të pranishmit. Më pas, futbollisti i famshëm e ka kaluar mbrëmjen pranë admiruesve të tij tek “Mumja Club”, në Superparty-n e mundësuar nga Heineken, në kuadër të fushatës “Champion the Match”. Momenti më special i mbrëmjes ishte shpallja e 15 fituesve që do të kenë mundësinë të ndjekin LIVE një ndeshje gjysëm finale të Uefa Champions League.

Këta 15 fitues u zgjodhën rastësisht nga dora e David Trezeguet, i cili tregoi një sportivitet të jashtëzakonshëm si dikur në fushë, ashtu dhe jashtë saj, duke u bërë pjesë e festës së Heineken në një mbrëmje ndryshe nga çfarë është bërë deri tani në kryeqytet.

Përveç 15 fituesve të shpallur gjatë shorteut live, janë edhe 7 fituesit e shpallur në promocionin online, i cili ka qënë aktiv deri në datën 20 Prill në www.heineken.com, ku secili nga konsumatorët e Heineken ka patur mundësinë të bëhej pjesë e shorteut.

Përzgjedhja e fituesve për të parë live një ndeshje gjysëm finalë të Uefa Champions League është kthyer tashmë në një traditë nga Heineken përgjatë 6 viteve të fundit.

Heineken, sponsor zyrtar i Uefa Champions League ndër vite sjell në Shqipëri surpriza unike për konsumatorët e tij, njëkohësisht edhe fansa të futbollit të zgjedhur.  

Heineken - Open Your World!

Artikull i sponsorizuar

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 21 Prill 2017 16:16
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Largohen Ibrahimovic e Rooney, Mourinho kërkon këta tre sulmues (Foto) 0

  Të tjera