Kthehu lart

​"Mos më krahasoni me Maradonan”

​"Mos më krahasoni me Maradonan” GazetaExpress

Sulmuesi belg, Dries Martens nuk dëshiron që të krahasohet me legjendën Diego Maradona

Dries Martens ka shkëlqyer që kur ka filluar të luaj si sulmues në Napoli, duke u krahasuar edhe me Diego Maradonan.

Por, belgu nuk dëshiron krahasim të tillë, sepse thotë se Maradaona ka shkruar histori në futboll.

“Maradona është legjendë. Ju mund t’i krahasoni golat tonë, por jo neve si lojtarë”, tha Martens për Guerin Sportivo.

“Ky krahasim është i mirë për mua, por Maradona është legjendë dhe ka shkruar histori në futboll dhe niveli im është tjetër”. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 12 Tetor 2017 13:15
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera