Kthehu lart

Messi lë shumë prapa Ronaldon, 10 golashënuesit më të mirë në vitin 2017 (Foto)

Messi lë shumë prapa Ronaldon, 10 golashënuesit më të mirë në vitin 2017 (Foto) GazetaExpress

Lionel Messi ka gjetur më së shumti golin në vitin 2017

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi, është i paarritshëm në listën e golashënuesve në top pesë ligat më të mira në botë, derisa sulmuesi i Tottenham, Harry Kane, është golashënuesi më i mirë në Premierligë.

Fjala është për golat e shënuar vetëm në vitin 2017, ku Messi ka gjetur rrugën drejt portës 23 herë.

Pas pesë herë fituesit të “Topit të Artë”, renditen Harry Kane, që është më i miri në Premierligë për vitin 2017 me 18 gola dhe sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, që prin në Bundesliga me 18 gola për vitin 2017.

Derisa ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, që po shkëlqen në ndeshjet e fundit, renditet vetëm i shtati në përgjithësi, me 14 gola, transmeton Gazeta Express.

Ja 10 golashënuesit më të mirë në vitin 2017:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Maj 2017 20:31
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Spalletti i lodhur: Mos më vendosni afër Mourinhos

   Spalletti i lodhur: Mos më vendosni afër Mourinhos 0

  Të tjera