Kthehu lart

Messi kushton më lirë se Carvajal (Foto)

Messi kushton më lirë se Carvajal (Foto) GazetaExpress

Me afatet kalimtare të lojtarëve tashmë të çmendura, 300 milionë për lojtarin më të mirë në botë nuk është një shifër e paarritshme.

Vitin e kaluar Manchester United pagoi 105 milionë euro për Paul Pogba, ndërsa këtë verë PSG e bleu Neymarin për 222 milionë euro, shkruan Mundo Deportivo, përcjell Express.

Lionel Messi ka një klauzolë lirimi prej 300 milionë euro, vetëm 78 milionë më shumë se Neymar dhe me Neymar, i cili nuk është Messi, e dimë se çfarë ndodhi.

Por, sipas Mundo Deportivo edhe mbrojtësi i djathtë i Real Madrid, Carvajal ka klauzolë lirimi më të shtrenjtë se Messi.

Klauzola e lirimit të tij ka shifrën 350 milionë euro. /Express/ 


    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Shtator 2017 08:30
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera