Kthehu lart

Marcelos i konfirmohet suspendimi, ja sa ndeshje do të mungojë

Marcelos i konfirmohet suspendimi, ja sa ndeshje do të mungojë GazetaExpress

Komisioni Disiplinor i Ligës Spanjolle e ka suspenduar mbrojtësin e Real Madridit, Marcelon, me dy ndeshje mos lojë.

Ai është suspenduar pasi e ka shqelmuar në shpinë lojtarin e Levante në minutën e 89 të ndeshje, gjest për të cilin u ndëshkua me karton të kuq nga gjyqtari i ndeshjes, transmeton Express.

Braziliani do të mungojë ndaj Real Sociedad këtë të shtune dhe kundër Betisit të mërkurën e ardhshme.

Komisioni e ka refuzuar ankesën e Real Madridit dhe ka vendosur të suspendojë me dy ndeshje brazilianin. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Shtator 2017 14:45
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Cavani: Nuk e kam shok Neymarin

   Cavani: Nuk e kam shok Neymarin 0

  Të tjera

  • Sampdoria po e turpëron kampionin

   Sampdoria po e turpëron kampionin 0

  • Sampdoria i shënon supergol Juventusit

   Sampdoria i shënon supergol Juventusit 0