Kthehu lart

Lewandowski: Nuk më intereson "Topi i Artë"

Lewandowski: Nuk më intereson "Topi i Artë" GazetaExpress

Robet Lewandowski thotë se nuk i intereson "Topi i Artë"

Sulmuesi i Bayern Munichut, Robet Lewandowski, është në mesin e 30 kandidatëve për "Topin e Artë". Por, polaku ka thënë se nuk i intereson aspak ky trofe.

"Suksesi në Bayern është më i rëndësishëm, sidomos në Ligën e Kampionëve. Nëse arrijmë në finalen e Ligës së Kampionëve dhe fitojmë Bundesligën, mund të flasim përsëri, por Topi i Artë kurrë nuk është fokusi im”, ka deklaruar ai.

Ish-sulmuesi i Borussia Dortmund është frustruar si do bëhet përzgjedhja e kandidatëve për "Topin e Artë". "Nuk e di pse disa lojtarë kanë vendin e 50, 5 ose 25”, ka theksuar polaku. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Tetor 2017 09:21
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​Inter pas penalltive eliminon skuadrën e Serie C, kalon në çerekfinale

   ​Inter pas penalltive eliminon skuadrën e Serie C, kalon në çerekfinale 0

  Të tjera