Kthehu lart

​Kondogbia shënon goli i javës në La Liga

​Kondogbia shënon goli i javës në La Liga GazetaExpress

Geoffrey Kondogbia ka shënuar gol të jashtëzakonshëm në fitoren 0:2 ndaj Espanyolit

Valencia ka vazhduar me paraqitje të mira në La Liga, duke mposhtur në udhëtim Espanyolin me rezultat 2:0.

Golin e parë e shënoi mesfushori francez, Geoffrey Kondogbia, gol ky më i bukuri i kësaj jave në La Liga, ndërsa golin e dytë Santi Mina.

Pas kësaj fitoreje Valencia forcon pozitën e dytë më 30 pikë, katër më pak se Barcelona, me të cilën skuadër luan javën e ardhshme dhe gjashtë më shumë se sa Real Madrid. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 19 Nentor 2017 17:59
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera