Kthehu lart

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin

Kalinic lë qendrën stërvitore, në dyshim për Interin GazetaExpress

.

Nikola Kalinic është larguar më herët nga qendra stërvitore e Milanit dhe është në dyshim për derbin kundër Interit.

Sipas “Premium Sport”, sulmuesi i Kroacisë, Nikola Kalinic, është në dyshim për derbin e së dielës “della Madonnina, pasi ka lënë më herët qendrën stërvitore të Kuqezinjve.

Lojtari nuk u stërvit as natën e kaluar dhe kjo jep sinjale negative në kampin e Kuqezinjve para ndeshjet tejet të rëndësishme për Milanin por edhe Montellan, që rrezikon shkarkimin.

Kalinic luajti me dhimbje kundër Romës para Kombëtareve, por pavarësisht kësaj ai u paraqit edhe për Kroacinë në eliminatore për Botëror dhe dhimbjet vetëm sa janë shtuar. /Gazeta Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 12 Tetor 2017 17:35
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Ronaldo e mposhti bindshëm Messin në garën për “The Best”

   Ronaldo e mposhti bindshëm Messin në garën për “The Best” 0

  Të tjera