Kthehu lart

Herën e fundit kur Juventusi dhe Monaco u takuan, ndodhi kjo

Herën e fundit kur Juventusi dhe Monaco u takuan, ndodhi kjo GazetaExpress

Nuk është hera e parë që Juve dhe Monaco takohen në Ligën e Kampionëve.

Në fakt, përballjet mes këtyre dy skuadrave kanë ndodhur disa herë, por më e fundit është akoma e freskët në memorien e tifozëve të të dyja skuadrave.

Juve dhe Monaco janë takuar në çerekfinalen e sezonit 2014/15, ku në të dy ndeshjet u shënua vetëm një gol, ai i Vidal nga penaltia në Juventus Stadium, në minutën e 57.

Monaco në atë sezon njihej si një skuadër e fortë në mbrojtje, kurse këtë sezon shënon shumë gola, e Juventus atë stinor shkoi deri në finale, ku humbi nga Barcelona 3-1.

Juventus vs Monaco 1 - 0 [ UEFA Champions League ] Highlights 15/04/2015
    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 21 Prill 2017 12:31
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera