Kthehu lart

“Europe Cup”, Prishtina mëson kundërshtarët

“Europe Cup”, Prishtina mëson kundërshtarët GazetaExpress

Sigal Prishtina ka mësuar kundërshtarët për “FIBA Europe Cup”.

Kampioni i Kosovës në basketboll, Sigal Prishtina, ka mësuar kundërshtarët për FIBA Europe Cup, që do të jenë në grupin B së bashku me Belfius Mons-Hainaut, Demir Insaat dhe BC Khimik nga Ukraina.

BC Khimik është dy herë kampion dhe një herë fitues i Kupës së Ukrainës.

Ndeshja e parë e Sigal Prishtinës në Grupin G, do të jetë më 18 tetor në Mons të Belgjikës kundër skuadrës nga ky qytet Belfius-Mons Hainaut.

Kurse takimi i radhës i “Bardh e Kaltërve” do të zhvillohet të mërkurën më 25 tetor në Prishtinë kundër Khimik.

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 12 Tetor 2017 16:35
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Ronaldo e mposhti bindshëm Messin në garën për “The Best”

   Ronaldo e mposhti bindshëm Messin në garën për “The Best” 0

  Të tjera