Kthehu lart

Derbi me Milanin, Interi thyen rekord për shitje të biletave

Derbi me Milanin, Interi thyen rekord për shitje të biletave GazetaExpress

Interi ka thyer rekord për shumën e fituar nga shitja e biletave për derbin ndaj Milanit

Skuadra e Interit do të arkëtojë 4.5 milionë euro nga shitja e biletave për ndeshjen ndaj Milanit, e cila luhet më 15 tetor, shkruan Gazzetta dello Sport.

Nerazzurrët kishin arkëtuar 4 milionë e 204 mijë euro në derbin e kaluar, derisa kjo shifër pritet të rritet në 4.5 milionë për derbin e radhës, përcjell Express.

Interi do të hyjë në histori të Serie A, si skuadra që ka arkëtuar më së shumti para ndonjëherë nga shitja e biletave për një ndeshje. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Tetor 2017 07:59
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • VAR ndihmon gjyqtarin ta ndëshkojë me të kuq Leonardo Bonuccin

   VAR ndihmon gjyqtarin ta ndëshkojë me të kuq Leonardo Bonuccin 0

  Të tjera