Kthehu lart

Demichelis tallet keq me Ronaldon

Demichelis tallet keq me Ronaldon GazetaExpress

Martín Demichelis, ish-mbrojtësi i Bayern Munichut dhe Manchester Cityt është tallur me Cristiano Ronaldon

Ish-reprezentuesi i Argjentinës, Martín Demichelis, ka komentuar kualifikimin e Argjentinës në Botërorin “Rusia 2018” pas fitores ndaj Ekuadorit.

Më meritoni për këtë kualifikim ishte Lionel Messi, i cili realizoi tre gola në këtë takim, shkruan Express. 

Ish-mbrojtësi i Bayern Munichut dhe Manchester Cityt thotë se Ronaldo nuk do të durohej nga lavdërimi nëse do të ishte në vend të Messit.

“Nëse Ronaldo do ta bënte atë që e bëri Messi, ai nuk do të ndalej duke folur për golat e shënuar, për Topat e Artë dhe veturat. Për mua Messi është jashtëtokësor", ka deklaruar Demichelis. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 13 Tetor 2017 09:39
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​Inter pas penalltive eliminon skuadrën e Serie C, kalon në çerekfinale

   ​Inter pas penalltive eliminon skuadrën e Serie C, kalon në çerekfinale 0

  Të tjera