Kthehu lart

​Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për Botëror

​Danimarka turpëron Irlandën, siguron biletën për Botëror GazetaExpress

Danimarka ka shënuar fitore të thellë prej 1:5 në udhëtim ndaj Irlandës, për të siguruar kualifikimin në Kupën e Botës

Kombëtarja e Danimarkës është e 30 që ka siguruar kualifikimin në Kupën e Botës, pas fitores së merituar prej 1:5 ndaj Irlandës.

Danezët fillimisht ishin në disavantazh me golin e Duffy, por mysafirët u kundërpërgjigjen fillimisht me Christansen, tre gola të tjerë të Christian Eriksen dhe Bendtner nga penalltia.

Pas kësaj fitoreje Danimarka shkon në Kupën e Botës me rezultat të përgjithshëm 1:5, pasi ndeshja e parë kishte përfunduar baras 0:0. /Express/ 

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 14 Nentor 2017 22:34
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera