Kthehu lart

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin

Cristiano Ronaldo fiton Topin e Artë, barazon Messin GazetaExpress

​Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo ka fituar Topin e Artë 2017, të pestin në karrierë, duke u barazuar kështu me Leo Messin

E përditshmja franceze, France Football për të dytin vit radhazi ka vendosur që Cristiano Roanldo të jetë futbollisti më i mirë në botë.

Portugezi kështu mposhti dy rivalët e viteve të fundit Leo Messi dhe Neymar.

Ronaldo tashmë ka fituar Topin e Artë të pestë në karrierë, duke u barazuar me Messin, që ka po aq tituj.

Arsyet pse Ronaldo e fitoi edhe këtë sezon Topin e Artë janë se ai triumfoi me Real Madridin në La Liga, Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Spanjës. /Express/

    Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
    Data: 07 Dhjetor 2017 20:00
    Autori: GazetaExpress

    Komentet

    Të tjera