Kthehu lart

Chelsea transferon mesfushorin e Arsenalit? (Foto)

Chelsea transferon mesfushorin e Arsenalit? (Foto) GazetaExpress

Antonio Conte, trajneri i Chelseas, nuk po heq dorë nga mesfushori i Arsenalit, Alex Oxlade-Chamberlain

Kampioni i Anglisë, Chelsea, po synon që të transferojë ende lojtarë në këtë afat kalimtar.

Sipas tabloidit britanik, The Sun, Antonio Conte është duke këmbëngulur që ta transferojë Oxlade-Chamberlain nga Arsenali.

Arsenali më herët ka refuzuar ofertën e Chelseas për Chamberlain, përcjell Express. Por, Blues do të tentojë sërish që ta transferojë.

Sipas The Sun, Chelsea është e gatshme t’i ofrojë Arsenalit 35 milionë funte (38 milionë euro) për Chamberlain.

Edhe Chamberlain, i cili ka kontratë me Arsenalin deri në fund të këtij sezoni, dëshiron që të transferohet te kampioni i Anglisë. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 23 Gusht 2017 09:59
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Shkëlqimi i Messit në ceremoninë “The Best”

   Shkëlqimi i Messit në ceremoninë “The Best” 0

  Të tjera

  • A e votoi Ronaldo Messin?

   A e votoi Ronaldo Messin? 0

  • FIFA zbulon votat e kapitenit të Shqipërisë

   FIFA zbulon votat e kapitenit të Shqipërisë 0