Kthehu lart

Bundesliga për herë të parë me gjyqtare (Foto)

Bundesliga për herë të parë me gjyqtare (Foto) GazetaExpress

Bibiana Steinhous do të jetë gjyqtarja e parë që do të ndajë drejtësinë në Bundesliga.

Federata gjermane ka njoftuar se Steinhous ka drejtuar ndeshje në Bundesliga 2 që prej vitit 2007.

38-vjeçarja police me profesion, do të drejtojë finalen e Ligës së Kampionëve për femra që zhvillohet më 1 qershor mes Lyonit dhe PSG-së.

“Kur Lutz Michael Frokhlich (kreu i gjyqtarëve në Bundesligë) më informoi mua, isha mjaft e habitur".

"Ndjeva mosbesim, gëzim, lumturi”, ka dekalraur Steinhaus, që është e dashura e Howard Webb, ish gjyqtarit të madh anglez. /Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 19 Maj 2017 18:12
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • Barcelonës i pranohet goli jo i rregullt

   Barcelonës i pranohet goli jo i rregullt 0

  Të tjera

  • Vazhdojnë problemet për Vettel

   Vazhdojnë problemet për Vettel 0

  • De Biasi pëson tjetër humbje me Alaves

   De Biasi pëson tjetër humbje me Alaves 0